6 iemesli, kāpēc ir tik svarīgi ikdienā dzert ūdeni 

Mēs zinām, ka ikdienas ieteicams izdzert aptuveni deviņas glāzes ūdens, taču ikdienā ne vienmēr to izdodas ievērot. Sieviešu žurnāls „Harper’s Bazaar” apkopojis 6 iemeslus, kāpēc nevajadzētu organismam laupīt dienišķo ūdens devu.

Deviņu ūdens glāžu izdzeršana dienā varētu likties sarežģīts uzdevums, taču tavam ķermenim tas nepieciešams. Ja tev neiet pie sirds ūdens bezgaršīgums, pievieno tam apelsīnu, citronu, svaigu piparmētru, gurķi.

1.    Bez ūdens jūs esat vairāk pakļauti dažādu veselības problēmu riskam 

Zinātniskos pētījumos pierādījies, ka cilvēkiem, kas izdzer ieteicamo dienas devu ūdens, retāk veidojas nierakmeņi, rodas urīnceļu un resnās zarnas vēzis, kā arī piemīt mazāks sirdslēkmju risks. 

2. Ūdens vajadzīgs, lai paātrinātos vielmaiņa 

Doktora Hovarda Murada zinātniskajā apcerējumā „The Water Secret” teikts, ka bazālās vielmaiņas ātrums palielinās, kad organisms saņēmis gana daudz ūdens. Bazālās vielmaiņas ātrums – tas ir kaloriju daudzums, ko ķermenis noteiktā laika posmā sadedzina miera stāvoklī, tātad īpaši svarīgi, ja vēlos atbrīvoties no liekajiem kilogramiem. 

3.    Ja organisms saņēmis pietiekami daudz ūdens, jums būs vieglāk domāt 

Britu zinātnieki 2011.gadā atklāja, ka pusaudžiem, kuru organisms ir atūdeņojies, smadzenes nedaudz sarāvušās un to garoza nepiekļaujas galvaskausam. Matemātiskā spēlē viņi uzrādīja tikpat labus rezultātus kā pārējie vienaudži, taču tas prasīja lielāku piepūli.

Dzerot gana daudz ūdens, jūs ilgāk izskatīsies jauni un būsiet veseli.

4. Ja nedzersiet dienā ieteicamo ūdens devu, jūs vairāk ēdīsiet

2010.gadā tika veikts eksperiments, kurā piedalījās 45 pieauguši cilvēki. Tie, kuri pirms katras maltītes izdzēra divas glāzes ūdens, apēda par 75 līdz 90 kalorijām mazāk nekā tie, kas neuzņēma šķidrumu pirms ēšanas. Trīs mēnešu laikā pirmā grupa bija zaudējusi vidēji par trim kilogramiem vairāk nekā otrā. 

5.    Ja nedzersiet pietiekami daudz ūdens, jūms ātrāk veidosies krunkas 

Ūdens piepilda ādas šūnas, izlīdzinot grumbas un krunciņas. Ja dzersiet gana daudz ūdens, ilgāk izskatīsieties jauni un starojoši. 

6.    Bez ūdens būsiet nīgrā noskaņojumā 

Kādā 2009.gada eksperimentā vienai dalībnieku grupai lika piedalīties vairāk nekā stundu garā aerobikas nodarbībā, kaut arī viņi pirms tam nebija uzņēmuši vajadzīgo daudzumu ūdens. Turpretī otra grupa visu dienu bija pienācīgā daudzumā patērējusi ūdeni. Kāds bija rezultāts? Pirmā grupa pēc treniņa sūdzējās par tādām izjūtām kā nogurums, apjukums, dusmas, nomāktība un saspringums. 

Ko darīt tad, ja nevarat piespiest sevi dzert tīru ūdeni?

Tāda problēma piemeklē teju jebkuru cilvēku, kurš veselības vārdā apņēmies uzņemt vairāk šķidruma. Ja tev neiet pie sirds ūdens bezgaršīgums, pievieno tam kādu augli, ko paši labprāt ēdat. Iemetiet ūdens glāzē apelsīna vai citrona šķēlīti, svaigas piparmētras, sezonas ogas vai pat atsvaidzinošo gurķi, jo tas uzreiz padarīs garšu interesantāku. 
Kā arī ielej glāzē ūdeni katru reizi, kad sagribas limonādi, saldinātu sulu vai jebkuru citu ne pārāk veselīgu dzērienu. Drīz vien tu pieradīsi dzert ūdeni un uzskatīsi to par normālu ikdienas sastāvdaļu. 


raksta avots: http://jauns.lv/raksts/veseliba/78517-6-iemesli-kapec-ir-tik-svarigi-ikdiena-dzert-udeni

0

 .